על אודות קרן תקווה ארה"ב

טיפוח מנהיגות אינטלקטואלית, דתית ופוליטית לעם היהודי ולמדינת ישראל

שליחותנו

קרן תקווה היא מוסד פילנתרופי ומכון חשיבה, שמשרדיו הראשיים בניו-יורק ובירושלים.

שאיפתנו הינה לטפח מצוינות ולפעול לשגשוג בעם ישראל. קרן תקווה אוחזת בתפיסת עולם ציונית, תומכת בעקרונות השוק החופשי בגישתה הכלכלית, מסורתית בנטייתה התרבותית ובעלת גישה פתוחה בשאלות אמוניות. על אף תפיסת עולם מגובשת, אנו בקרן תקווה מברכים על כל ויכוח ער, בכלל התחומים והנושאים שבהם אנו עוסקים, ומקדמים בשמחה טיעונים מעמיקים. כל הגופים, התוכניות והפרסומים שלנו משקפים רוח זאת. הם מקפידים על העמדת חלופות רציניות לעתיד העם היהודי, ועל קיום שיח מתמיד ופורה בין ההגות והמנהיגות היהודיות, לבין המחשבה המדינית, המוסרית והכלכלית של המערב.

פעילותנו החינוכית בארה"ב

"מרכז תקווה" הוא מרכז חינוכי במידטאון של מנהטן, המציע אפשרויות ללימוד הגות והיסטוריה יהודית, מצביאות ומדינאות, כלכלה, מדיניות ציבורית והגות חברתית, מפי הוגי דעות מוכרים ואישי ציבור. דלתנו פתוחה בפני צעירים ומבוגרים מכל המגזרים החפצים בלימוד נמרץ ובדיון נלהב בסוגיות הבוערות בחיי עם ישראל ומדינת ישראל.

אנו מציעים תכניות לימוד לבתי ספר תיכוניים, לשנת מכינה, לסטודנטים, לתלמידי ישיבות ולבעלי מקצוע. כמו כן, המרכז מציע הרצאות ואירועים לכלל הציבור, עם הוגים ואנשי מעשה יהודים מתחומי הפוליטיקה, העיתונאות, האקדמיה, הרבנות ועוד.

הנהלה

רוג'ר הרטוג

יו"ר

רוג'ר הרטוג הוא נשיא קרן הרטוג ויו"ר קרן תקווה. ב-1968 היה מן המייסדים-השותפים של חברת חקר-ההשקעות ופירמת הניהול סנפרוד ס' ברנסטין ושות', ובהמשך שימש נשיאה עד להתמזגות עם חברה אחרת בשנת 2000. מר הרטוג הוא בוגר הסיטי קולג' בניו-יורק, ובעבר שימש יו"ר האגודה ההיסטורית של ניו-יורק ומכון מנהטן. הוא כיהן בדירקטוריונים שונים, ביניהם אלו של מכון אנטרפרייז, התזמורת הפילהרמונית של ניו יורק והספרייה הציבורית בניו יורק. בשנת 2007 הוענק לו עיטור ההקדש הלאומי למדעי הרוח כהוקרה על נדבנותו.

אריק כהן

מנכ"ל

אריק כהן משמש כמנכ"ל קרן תקווה מאז שנת 2007. קודם לכן, ייסד את כתב העת ניו אטלנטיס, ועודו משתתף בעריכתו. משמש כמוציא לאור כתבי העת ג'ואיש ריוויו אוף בוקס ומוזאיק. חבר הדירקטוריונים של המרכז לאתיקה ולמדיניות ציבורית, מכון וית'רספון, הנשיונל אפיירז. חבר מועצת המערכת של פירסט תינגס. מאמריו התפרסמו בשלל כתבי עת עיתונאיים, אקדמיים ופופולריים, ביניהם וול סטריט ג'ורנל, וושינגטון פוס, וויקלי סטנדרט וקומנטרי. שימש העורך הראשי של הפבליק אינטרסט ויועץ בכיר למועצת הנשיא לביו-אתיקה.

הפרסומים שלנו

קרן תקווה ארה"ב תומכת בשורת פרסומים העוסקים בהגות וספרות יהודית.
קבלו עדכונים על אירועים, מאמרים והתרחשויות בקהילת תקווה ישראל
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.