על אודות המרכז לחרות ישראלית

המרכז לחירות ישראלית מטפח מנהיגות אינטלקטואלית שמרנית במדינת ישראל

שליחותנו

המרכז לחרות ישראלית הוא ארגון חינוכי המטפח מנהיגות ושיח אינטלקטואליים שמרניים. המרכז שואף לתרום לחיזוקה של חברה ישראלית משגשגת, חופשית ובטוחה, המבטאת את המצוינות היהודית.

מהי שמרנות ישראלית

השמרנות הישראלית מדגישה את החשיבות של חירות הפרט ושל האחריות האישית, של חיי קהילה וחברה אזרחית, של זכויות קניין ושווקים חופשיים, של ממשלה מוגבלת והפרדת רשויות קפדנית, ושל ושלום בר-קיימא הנשען על עוצמה צבאית ומדינאות אפקטיבית.

אך מעבר לכל הרעיונות האוניברסליים הללו, השמרנות הישראלית היא יהודית עד לשד עצמותיה. היא מדגישה את היותה של ישראל מדינת העם היהודי, ואת הצורך כי המורשת, המסורת והלאומיות היהודיות יתבטאו בצביונה של ישראל ובמוסדותיה האזרחיים.

המיזמים שלנו

אנו תומכים במגוון תכניות, פרסומים ומוסדות-שותפים המספקים מסגרות ללימוד ולקידום של תפיסות שמרניות בשיח הציבורי בישראל. מיזמי המרכז מקדמים חשיבה מחודשת ודיון, והם מתמקדים במגוון תחומים – ביניהם עולם המשפט, המדיניות הציבורית, התרבות, האקדמיה, מו"לות, ומנהיגות חרדית.

בקורסים ובפרסומים שלנו פוגש הציבור הישראלי פילוסופיות וסוגי-מדיניות שכמעט ולא הייתה להם נוכחות בשיח בישראל. לאחרונה זכינו להשיק את כנס השמרנות הישראלית, מפגש שנתי של אזרחים ופעילים המתעניינים בסדר-היום השמרני ובמה שיש לו להציע למדינת ישראל.

התוכן שאנו מייצרים לקריאה, לצפייה ולהאזנה.
קבלו עדכונים על אירועים, מאמרים והתרחשויות בקהילת המרכז לחרות ישראלית
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.