שלמה קליש

קבוצת ג'רוזלם גלובל

שלמה קליש הוא מייסדקבוצת ג'רוזלם גלובל. תיק ההשקעות שלו כולל את AtHoc, Creo, Galileo Semiconductor, Mellanox Technologies, Moovit,  QXL-Ricardo, Picture Vision, Primesense, Saifun Semiconductors ו-Solaredge and Wilocity, שהצליחו כולן כאקזיט או כהנפקה. הוא לימדיזמות וניהול במגוון מוסדות אקדמיים, לאחרונה באוניברסיטת רייכמן. הוא שירת גםכטייס קרב בחיל האוויר הישראלי. ב-2007 נבחר ראשון מבין המשקיעים המבוססים בישראלעל ידי רשימת 'בעלי מגע הזהב של מידאס' של מגזין פורבס. קליש כיהן כחבר דירקטוריוןבכמה חברות פרטיות וציבוריות, וכיום הוא מכהן בדירקטוריונים של הטכניון ושל המרכזהאקדמי לב. הוא ידוע בפעילותו הפילנתרופית, במיוחד בתחומי חינוך ודת. קליש מחזיקבדוקטורט בחקר ביצועים ובתואר שני בניהול, שניהם מאוניברסיטת MIT.

הבאהקודם

מאיר בן-שבת

היועץ לביטחון לאומי לשעבר

מאיר בן שבת כיהן כיועץ לביטחון לאומי תחת ראש הממשלה בנימין נתניהו. קודם לכן מילא כמה תפקידים בשב"כ, ביניהם ראש אגף הסייבר, ראש האגף הארצי לסיכול טרור וריגול, ראש האגף למחקר ולמדיניות וראש המרחב הדרומי. הוא אף היה מעורב ביצירת הסכמי אברהם. בן-שבת מכהן כיום כעמית מחקר בכיר אורח במכון למחקרי ביטחון לאומי בתל-אביב. בדצמבר 2020 הוא קיבל ממשרד ההגנה של ארצות הברית מדליה על שירות ציבורי מצטיין.

הבאהקודם

השגריר דיוויד פרידמן

שגריר ארה"ב בישראל לשעבר

דיוויד פרידמן כיהן כשגריר ארה"ב בישראל מ-2017 עד 2021. הוא הוביל התפתחויות מדיניות חסרות תקדים, כולל העברת השגרירות האמריקאית לירושלים וההכרה בריבונות הישראלית על רמת הגולן. הוא היה שחקן מפתח בחתימתם ההיסטורית של הסכמי אברהם, שעליהם היה מועמד לקבלת פרס נובל לשלום. השגריר פרידמן הוכר במשך חמש שנים רצופות על ידי הג'רוזלם פוסט כאחד מחמישים היהודים המשפיעים בעולם, ונבחר לאחד מעשרים האנשים בעלי ההשפעה הגדולה ביותר בעשור האחרון על ידי סוכנות הג'ואיש טלגרף. הנשיא טראמפ העניק לו את מדליית הביטחון הלאומי בשנת 2020, ויו"ר המטות המשולבים של ארה"ב העניק לו את מדלית השירות האזרחי המצטיין בשנת 2019.פרידמן קיבל גם דוקטורט לשם כבוד מאוניברסיטת אריאל ומישיבה יוניברסיטי. השגריר פרידמן הוא מייסדו של מרכז פרידמן לשלום, ואחד ממכנסי פורום הרטוג.

הבאהקודם

יששכר קנול

איש עסקים

יששכר קנול עומד בראש חברת השקעות משפחתית הפעילה במגוון תחומי השקעות, בדגש על חברות-הזנק בישראל ובעולם. הוא גם הוביל השקעות בתעשייה הישראלית. משפחת קנול הייתה מעורבת באורח פעיל בהקמת מדינת ישראל וסייעה במאמצים להעלות לארץ קהילות יהודיות לאחר השואה.כיום, יששכר קנול ממשיך את מורשת משפחתו בהתמסרות לרווחתם של קהילות יהודיות ומוסדות תורה. הוא חבר בדירקטוריון של 'עזרא ומרפא', המרכז הרפואי מעייני הישועה,'אוהל שרה', וארגוני צדקה אחרים. הוא בוגר ישיבת חברון ומכללת שערי משפט.

הבאהקודם

אלי גרונר

Koch DisruptiveTechnologies – ישראל

אלי גרונר מנהל אתהשלוחה הישראלית של Koch Disruptive Technologies,המתמקדת בהשקעות ארוכות טווח בחברות ישראליות. קודם לכן שימש הנספח הכלכליבוושינגטון, ומנכ"ל משרד ראש הממשלה. בתפקידו זה הוביל את רפורמותהדה-רגולציה בישראל, שזכו לשבחים בינלאומיים, פיתח את תוכנית הבריאות הדיגיטליתהלאומית, דחף לפיתוח מקורות האנרגיה ליד חופי ישראל, והיה גורם מכריע בהקמת מערךהסייבר הלאומי. כן היה נציגו של ראש הממשלה נתניהו בכל הקשור למשא ומתן על תקציבהמדינה בשנות התקציב 2015–2019. אלי הוא יו"ר האיגוד הישראלי לתעשיות מתקדמות(IATI), ארגון הגג של חברות הטכנולוגיה בישראל, וחבר דירקטוריון ב'תגלית'.הוא בוגר אוניברסיטת בר-אילן ובעל תואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת ניו-יורק.

הבאהקודם

תהילה קדרון

יועצת

תהילה קדרון היא אשת מקצוע בתחוםהפיתוח העסקי ויועצת פילנתרופיה. בעבר כיהנה כמנהלת פיתוח עסקי בחברת Sullivan & Worcester, משרדעורכי דין בינלאומי מוביל. תהילה שימשה כיועצת ארגונית ודוברת עבור מעו"ף(משרד האוצר) ומילאה תפקידים בחברות הייטק ופינטק. נוסף על כך שימשהכיועצת-מנטורית באקסלרטורים בהייטק. תהילה היא בוגרת ומוסמכת אוניברסיטתבר-אילן.

הבאהקודם

ועד מנהל

יששכר קנול

איש עסקים

אלי גרונר

Koch DisruptiveTechnologies – ישראל

תהילה קדרון

יועצת

שלמה קאליש

קבוצת ג'רוזלם גלובל

מאיר בן שבת

היועץ לביטחון לאומי לשעבר

דייויד פרידמן

שגריר ארה"ב בישראל לשעבר